Aktualitet

Europa League – Milan dominon lojën, por jo rezultatin, Roma fiton pastër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:00 - 18/02/21 |
mapo.al

Milanit i ka shpëtuar fitorja në minutat e fundit në raundin e 1/16 të Europa League përballë vendasve të Crvena Zvedza, me të cilët barazuan me rezultatin 2-2.

Ndonëse me lëvizje të shumta në formacion, duke i lënë lojtarëve të çlodhen përpara derbit me Interin, kuqezinjtë e kontrolluan lojën për pothuajse 90 minuta.


Por kur u mendua se mbaroi gjithçka, vjen dhe goli i barazimit për vendasit në minutën e 93 të takimit. Djemve të Piolit mbeten të favorizuar në ndeshjen e kthimit dhe iu duhet vetëm të ruajnë këtë rezultat.

Në ndeshjen tjetër Roma fitoi pastër 0-2 përballë Bragës me nga një gol në secilën pjesë me Dzeko dhe Marjoral.Ndërsa Manchester United u imponua 4-O ndaj vendasve të Real Sociedad.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas