Sport

Europa League/ Sot luajnë Teuta, Laçi e Kukësi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:16 - 11/07/19 |
mapo.al

Në kuadër të kompeticionit Europa League, sot zbresin në fushë tre ekipe shqiptare. Teuta, Laçi e Kukësi luajnë në turin e parë kualifikues të Europa League.


Kukësi luan në Hungari ndaj Debrecen duke nisur nga ora 19:00. Hungarezët janë më favoritë, por edhe verilindorët kanë shanset dhe eksperiencën e tyre në kupat e Europës.


Teuta e Bledi Shkëmbit luan në Letoni ndaj Ventspils duke nisur nga ora 16:45. Më të vështirë do e ketë Laçi që pret izraelitët e Hapoel Beer Sheva, një kundërshtar dukshëm më i fortë.
Etiketa: , , , , ,

Pas