Aktualitet

Europën na e mohon Edi Rama!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:17 - 14/07/20 |
Nga Silva Caka*
Silva Caka

Deklarata e Zv/Kryetarit të Grupit Parlamentar të CDU/CSU, Z. Johann Wadephul, tha qartë se ‘ndryshimi i vullnetit të marrëveshjes së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore, do ndalojë procesin e negociatave të Shqipërisë në Bashkimin Europian’.Tashmë jo vetëm shqiptarët, por edhe ndërkombëtarët e kanë të qartë që pengesa e Shqipërisë drejt rrugës europiane, është vetëm Edi Rama dhe qeverisja e tij.


Që prej 2013-s, Shqipëria bën vetëm hapa pas në procesin e integrimit europian, duke shtuar kushtet e duke u refuzuar për të disatën herë.
Askush nuk duhet të lejojë që çmenduria e një njeriu të vetëm, i ndihmuar nga buratinë të formave e ngjyrave të ndryshme, të pengojë të ardhmen e padiskutueshme europiane të Shqipërisë.Shqipëria i takon shqiptarëve dhe Europës, jo lindjes, Serbisë e Rusisë.


E diçka për ata që u bënë patericë e pushtetit të Edi Ramës, me arsyetimin që do jepnin kontributin e tyre që Shqipëria të integrohej në BE: ja ku e keni mundësinë tuaj për të treguar që i mbajtët ato mandate për Shqipërinë e jo për xhepin e të afërmit tuaj.

Tërhiquni sa jeni në kohë nga çmenduria e Ramës! Bëjeni, çfarë prisni? Apo këstin e radhës?!

*Ish-deputete e LSI

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas