Sport

‘F1’/ Hamilton fiton edhe të fundit garë, Alonso largohet nga…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:13 - 25/11/18 |
mapo.al

Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Abu Dhabi dhe e mbyll kampionatin botëror të Formulës 1 me 11 fitore dhe me titullin e radhës në xhep.


Britaniku i Mercedesit dominoi garën e fundit sezonale nga fillimi në fund, duke mbajtur pas vetes Ferrarin e Sebastian Vettel dhe Red Bullin e Max Verstappen.


Ndërkohë, Kimi Raikkonen largohet nga Ferrari duke lënë në mes garën përmbyllëse të kampionatit për arsye teknike. Vetëm në vend të 11 Fernando Alonso, i cili i jep kështu lamtumirën Formulës 1 pas 17 sezonesh dhe dy titujsh kampion./TCH/
Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas