Sport

F1, Hamilton mposht Ferrarin në Itali. Raikkonen i dyti, Vettel i katërti
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:43 - 02/09/18 |
mapo.al

Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Italisë, duke mposhtur Ferrarin pikërisht në shtëpinë e makinës italiane.


Piloti britanik i Mercedesit triumfoi duke u nisur nga vendi i tretë, në një garë ku nuk shihej si favorit për shkak se vija e parë e nisjes ishte “pushtuar” nga makinat e kuqe. Por, në kthesat e para, Vettel u rrotullua në pistë pas një prekjeje pikërisht me britanikun, duke u detyruar që të rekuperonte nga vendi i 18.


Në fund, pilotët e Ferrarit përfunduan në vendin e dytë dhe të katërt, me Raikkonen në podium dhe Vettel që nuk arriti të ngjitej atje.

Etiketa: , , ,

Pas