Aktualitet

Fajtore Europa? Jo!Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:40 - 18/10/20 |
Vangjel Tavo*

Fajtore Europa? JO!


Fajtor është vetëm sekti i rilindjes.


Shqiptarët janë një popull europian jo vetëm gjeografikisht, por me mendje dhe zemër.Europa i është gjendur gjithmonë pranë Shqipërisë dhe e gatshme ta pranojë atë në familjen e saj, por duke e orientuar të përmbushë kriteret demokratike, duke i hequr regjimin e vizave Schengen, e duke e përkrahur me asistencë të vazhdueshme.


Por sekti i rilindjes nga 5 kushte e çoi në 15 dhe nga lëvizje e lirë me regjim vizash online, me kushte vetëm për shtetasit shqiptarë e cila hyn në fuqi së shpejti.


Gishti duhet të drejtohet nga sekti i rilindjes dhe jo nga Europa. Fajtore është vetëm rilindja.

Varrmihësja e ëndrrave europiane të shqiptarëve.

*Ish-deputet i LSI 

LEXO EDHE: 

Negociatat/ Rama e ka sërish me BE-në: Doni të martoheni me ne, por s’na flisni


Etiketa: , , ,

Pas