Aktualitet

Familja në Zall Herr u grabit nga ish-dhëndri, gjykata le në burg tre të arrestuarit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:05 - 05/05/20 |
mapo.al

Familja Zaja në Zall Herr u grabit me dhunë nga ish-dhëndri i tyre. Sipas burimeve, organizatori i grabitjes ka qenë pikërisht Jani Aruçi.


Gjykata Penale e Tiranës vendosi sot burg pa afat për tre të arrestuarit e grabitjes së ndodhur në 30 prill në fshatin Qinam të Zall-Herrit.


Gjyqtarja e çështjes Armela Hasantari dha “arrest me burg” për dy vëllezërit Ndriçim dhe Durim Bami, si dhe organizatorin e grabitjes, Jani Aruçi.


Autorët, pasi lidhën kryefamiljarin, nën kërcënimin e armës, morën 400 mijë lekë të vjetra.


Tre autorët u prezantuan para grabitjes si punonjës policie. Pas ngjarjes policia sekuestroi mjetin e përdorur në ngjarje, si dhe një nga dy armët e përdorura nga autori.


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas