Aktualitet

Familja spanjolle me 13 anëtarë, të gjithë me koronavirus (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:17 - 04/04/20 |
mapo.al

Një familje spanjolle me 11 fëmijë është prekur e gjitha nga koronavirusi dhe po qëndron në izolim strikt në banesën e saj.


Familja Cebrian prej disa ditësh qëndron në karantinë në banesën e saj në Valladolid pasi 11 fëmijët dhe dy prindërit kanë rezultuar të gjithë të prekur nga koronavirusi i ri.


<
>
familja spanjolle familja spanjolle1 familja spanjolle2

Nëna, Irene ishte e para që u testua positive me Covid-19 dhe më pas të gjithë fëmijët një nga një filluan të infektoheshin. Babai Jose Maria tregon se disa nga fëmijët kanë simptoma më të lehta dhe disa më të rënda. Ai tregon se virusit i duhet disa ditë për t’u shfaqur dhe më pas fillon të ndihesh keq.


Familja ndodhet në izolim strikt pasi mund të infektojnë persona të tjerë duke qenë se ka shumë të infektuar nën të njëjtën çati.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas