Kryesore

Faqja e parë e Gazetes Mapo për nesër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:08 - 26/10/20 |
mapo.al

Fokusi i Gazetës Mapo për nesër është tek mesazhi i përqendruar i Brukselit, lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.


Komisioni dhe Parlamenti Europian kanë mirëpritur angazhimin e Venecias, dhe i kërkojnë Ramës të presë opinionin e tij, pas kërkesës që ka bërë Presidenti.


Mirëpo kryeministri i ka injoruar këto zëra, duke u shprehur i vendosur për të rrëzuar dekretin e Metës në seancën e ardhshme parlamentare e për ta lënë Kodin Zgjedhor me amendimet që ai vetë bëri.C’do të ndodhë në vijim dhe si mund të shkojë ky debat. Të gjitha nesër në gazetën Mapo në print.
Etiketa: , ,

Pas