Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo” – 1 vit pas tërmetit, shumë propagandë, pak shtëpi














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:08 - 25/11/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo bën në numrin e nesërm një bilanc të rindërtimit dhe sjell ndryshimet në premtimet e qeverisë.





Nesër bëhet 1 vit nga zgjimi më dramatik i shqiptarëve në orën 4 të mëngjesit të 26 nëntorit, ku nga tërmeti tronditës, 51 vetë humbën jetën.


Mijëra të pastrehë, janë edhe sot pa shtëpi, dhe pa shpresë se kur do të sistemohen. Ditët e para pas tërmetit, Rama premtoi se deri në fund të 2020-ës, të gjithë do të ishin në banesa më të mira.




Më pas, afati u shty me 2 vite. Dhe në fund, Edi Rama kërkon një mandat të tretë për të realizuar rindërtimin.



1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas