Kryesore

Faqja e parë e “Mapo” – 25 prilli, lufta për Tiranën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 30/11/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo fokusohet në numrin e nesërm në betejën e fortë elektorale që pritet të ndodhë për Tiranën në zgjedhjet që po vijnë.


Kryeqyteti do të prodhojë 2 mandate më shumë në zgjedhjet e 25 prillit, sipas vendimit të KQZ, çka e kthen Tiranën, si qark, në fushëbetejën nga e cila do dalin 25 për qind e deputetëve të kuvendit.


Gazeta MAPO ka bërë një vëzhgim të zgjedhjeve që prej vitit 2009, ku vihet re se koalicioni opozitar ka një avantazh të dukshëm ndaj së majtës.

Vetëm PD në rang qarku në 4 zgjedhje rresht ka marrë më shumë se 160 mijë vota, ulje shënoi vetëm në vitin 2017, për arsye që dihen.A do jetë Tirana ku Rama nisi karrierën qyteti që do sjellë fundin e tij politik, dhe pse Veliaj ka marrë përsipër një mision të pamundur për mbijetesën në politikë.

Lexo edhe :  Zgjedhjet në PD- Basha: 25-prilli ishte arrest kardiak i demokracisë


Po ashtu, në numrin e nesërm të gazetës Mapo, mund të lexoni suplementin për ekonominë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas