Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo”, Europa ultimatum Ramës për Kodin Zgjedhor
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 28/10/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka si kryeartikull presionin në rritje ndaj Ramës, të BE dhe Parlamentit Europian, lidhur me ndryshimet e njëanshme të Kodit Zgjedhor, 6 muaj para datës së votimit.Rama duket i bindur ta kalojë në Parlament Kodin e ri, edhe pse Brukseli po i thotë se në këtë mënyrë negociatat nuk do të hapen. Po ashtu, komente dhe analiza rreth kësaj situate të tensionuar, nesër në gazetën Mapo.Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas