Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo” – I mbrapshti 2020


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:32 - 25/12/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus, në numrin e fundjavës, bilancin e një viti të vështirë që po lëmë pas.


Pandemia e koronavirusit mori 1134 jetë njerëzish deri në këtë fund dhjetori dhe u shoqërua me rënie të thellë të ekonomisë.


Qeveria ndihmoi në përkeqësimin e mëtejshëm të gjendjes, me koncesionet, rritjen e borxhit, dështimin e integrimit, shtimin e tensionit politik me shkeljen e konsensusit të 5 Qershorit, me tentativat për kapjen e drejtësisë, shembjen e teatrit dhe në fund, me dhunën policore.Bilanci i një viti të vështirë për shqiptarët.

1


Etiketa: , , ,

Pas