Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo” – Inati i Ramës që pritet të na kushtojë 110 milionë euro
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:59 - 27/11/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka coverin e fundjavës, çështjen e mprehtë të arbitrazhit.Një shkrim i prestigjiozes austriake “Der Standard”, ka njoftuar se asetet e qeverisë shqiptare po vendosen nën sekuestro për llogari të biznesmenit Francesco Becchetti.


Megjithëse çështja është në apel, bankave dhe kompanive energjetike austriake, u kërkohet të ngrijnë pasuritë ose aksionet që mund të ketë qeveria shqiptare.
Historia e mbylljes së Agon Channel dhe prishja e kontratave me zotin Becchetti duket se do iu kushtojë shumë shqiptarëve në këtë kohë pandemie.Shuma prej 110 milionë eurosh që qeveria po refuzon t’i paguajë është barabartë me shumën që u shpërnda për të gjithë shqiptarët gjatë karantinës, pasojë e një inati personal të kryeministrit për qëndrimet opozitare që kjo media mbajti për zgjedhjet lokale të vitit 2015, investigimet e skandaleve qeveritare e deri te dasma luksoze e Erion Veliajt në Kalanë e Gjirokastrës.

Lexo edhe :  Faqja e parë e 'Mapo Weekend': Beteja e sondazheve, arsyet pse kryeson Opozita

Nesër në “Mapo”, suplementi letrar, me krijimtari, intervista, ese dhe kritika.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas