Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo” – Kapja e shtetit, dorëzimi i ‘rilindjes’ te krimi dhe korrupsioni
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 18/12/20 |
mapo.al

Gazeta “Mapo” në numrin e nesërm ka në fokus mënyrën se si qeveria ka ligjëruar korrupsionin me anë të “ligjeve të porositura” apo koncesioneve me kosto marramendëse.Zyrtarët e lartë shtetërorë dhe politikë favorizojnë krimin dhe përdorin bandat kriminale për vjedhje votash.


Tabloja tronditëse për Shqipërinë vjen nga Transparency International.Po çfarë do të thotë “kapje e shtetit” dhe cilat janë pasojat në ekonominë e vendit e këtyre praktikave korruptive?Analizojnë gjetjet e raportit të fundit të TI, Artan Hoxha, Ornela Liperi dhe Redjon Qirjazi nga IDM, organizata partnere e TI në Tiranë.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas