Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo” për nesër – Luftuan në vijën e parë, 18 mjekët që humbëm nga koronavirusi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:13 - 04/12/20 |
mapo.al

Gazeta MAPO në coverin e fundjavës vjen me një homazh për bluzat e bardha që kanë humbur jetën që nga nisja e pandemisë së COVID-19.Cilët janë 13 mjekët e vijës së parë të frontit dhe 5 në pension që vdiqën nga koronavirusi.


Jeta e tyre dhe aktiviteti. Teksa gazeta MAPO kërkoi të dhëna zyrtare, Ministria dhe ISHP u shprehën se nuk kanë statistika të sakta për bluzat e bardha që na i mori virusi i rrezikshëm.Në gazetën Mapo për nesër, gjeni suplementin letrar, me krijimtari dhe studime.Po ashtu, një profil për Marko Bellon.


1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas