Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo” – Qeveria nuk ua jep 6 mijë policëve mbi 500 orë punë jashtë orari
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:40 - 30/11/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo sjell në numrin e sotëm një vështrim mbi problematiken e madhe të policëve, për të cilën nuk flitet shumë.Policia e shtetit përballet me pandeminë pa asnjë përkrahje nga qeveria.


Prej Marsit, afro 6 mijë policë, në kundërshtim me Kodin e Punës dhe ligjin e Policisë punojnë 64 orë shtesë në muaj pa pagesë.700 policë të infektuar në detyrë, 12 prej tyre kanë humbur jetën.Kreu i sindikatës Sadedin Fishta në një intervistë për gazetën Mapo sjell gjithë problematikat: Gjendja, e patolerueshme, gati të protestojmë…


Po ashtu, sot në Mapo kemi suplementin për Arsimin dhe sfidat e edukimit digjital.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas