Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo”; Rama ka humbur qetësinë, dhunë ndaj të rinjve paqësorë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:59 - 13/12/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo sjell në numrin e nesërm atë çka ndodhi në ditën e 5 të protestës, orë pas ore.

Policia ka ushtruar dje dhunë të pajustifikuar ndaj protestuesve paqësorë që kishin dalë për të kërkuar dorëheqjen e drejtorit të policisë Ardi Veliu.


Me një veprim të papritur, kur gjithçka u mendua se do mbyllej paqësisht, policia u lëshua me gjithë egërsinë ndaj protestuesve, duke hedhur sasi të mëdha gazi lotsjellës ndaj tyre.
Protestuesit ditën e djeshme mbështeteshin dhe nga qytetarë të shumtë të Tiranës.


Regjisori Edmond Budina, një ndër dëshmitarët e asaj çka ndodhi tha për MAPO se egërsia e policisë ishte e pajustifikuar.


Nga një vëzhgim i gazetës rezulton se nuk janë të pakët dhe qytetarët kryesisht të rinj, me bindje të majta që mbështesin protestën.

Detaje nga dita e pestë e protestës, e cila ka tronditur qeverinë dhe ka bërë kryeministrin të humbasë qetësinë.

 

1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas