Kryesore

Faqja e parë e “Mapo”, Rama kalon kodin dhe sulmon Brukselin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:55 - 29/10/20 |
mapo.al

Nesër në gazetën Mapo vjen raporti i detajuar i seancës së Kuvendit ku Rama votoi ndryshimet e njëanshme të Kodit Zgjedhor dhe reagimet e ashpra të Brukselit.


Kryeministri ka sulmuar deputetët e PE-së, duke i konsideruar si të keqinformuar, ose manipuluar nga marrëdhëniet ndërpartiake me opozitën.


 Pak orë para votimit, eurodeputeti Michael Gahler, i ka kujtuar dhe një herë Ramës se çfarë rrezikon në rast se nuk pret opinionin e Komisionit të Venecias.


“Kemi përpara një shans të fundit”, tha Gahler. Deklaratë e Presidentit Meta: Akt i Parlamentit njëpartiak të inceneratorëve dhe plehrave.Etiketa:

Pas