Aktualitet

Faqja e parë e Mapo: Spitalet Covid kanë edhe 3 shtretër, sytë nga rajonalët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:02 - 15/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm situatën në spitalet Covid. Duket se po shkojmë drejt një tjetër skenari.

Sytë po kthehen tek spitalet rajonale, pasi në 4 spitalet Covid ka edhe 3 shtretër në dispozicion.


Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar më herët se kapaciteti i spitaleve tona covid është 550 shtretër.
Nga raporti i sotëm, del se të shtruar janë 547 persona.


Manastirliu ishte sot në Durrës ku tha se spitali rajonal është gati për të pritur të prekurit nga koronavirusi.


Po shihet edhe Vlora, Shkodra, Elbasani dhe Korça.

Gjithashtu, nesër në Mapo do të gjeni komente dhe analiza mbi aktualitetin në vend, rajon dhe botë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas