Kryesore

Faqja e parë e ‘MAPO’/ Sulmi, Edi Rama: Franca gaboi sërish

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 17/01/21 |
mapo.al

Pas notës së protestës që Parisi zyrtar dorëzoi në Ministrinë e Jashtme përmes ambasadës në Tiranë, lidhur me akuzat se Franca mban vaksinat anti-covid stok dhe nuk ua jep vendeve në nevojë, Edi Rama u shpreh se i qëndron asaj që ka thënë me pikë e me presje.Madje, shefi i qeverisë akuzon sërish Francën se gaboi për të dytën herë, duke nxjerrë nga konteksti qëndrimin e tij. Këto reagime, Edi Rama i bëri përmes komenteve në rrjetin social.

1

Etiketa:

Pas