Kryesore

Faqja e parë e “Mapo”- Virusi që vret e varfëron, miliona euro për t’u kuruar në Turqi dhe Shqipëri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:55 - 22/11/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo për numrin e nesërm bën një hulumtim për kostot e mëdha të pandemisë.


Kur vjen puna te shendeti, askush nuk bën llogari, por shpenzimet e shqiptarëve janë dramatike.


Burime të sigurta, bëjnë me dije për gazetën “Mapo”, se vetëm muajin e fundit ka pasur 200 çartera mjekësore nga Rinasi drejt Turqisë.Vetëm fluturimi kushton nga 15 mijë, deri në 20 mijë euro, ndërkohë që qendrimi atje në spital është 1500 euro nata.Po edhe spitalet private në Tiranë, që janë drejt fundit të kapacitetit nuk ngelen pas. Në disa raste, paguhen mbi 2 mijë euro nata, hoteleria plus sherbimi.Ndërkohë, qeveria thotë se sistemi ynë shëndetësor ka kapacitete dhe ofron shërbim si gjithë Europa.

Lexo edhe :  Tre tërmete goditën Shqipërinë, ku ishte epiqendra

Në “Mapo” nesër, komente dhe analiza për zhvillimet më të fundit në vend.

1


Etiketa: , , , , ,

Pas