Aktualitet

Faqja e parë e “Mapo”/ Zgjedhjet, Qeveria nuk e do Opinionin e Venecias
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:33 - 24/11/20 |
mapo.al

Gazeta Mapo është përqendruar në numrin e nesërm tek lajmi që solli gjatë ditës në mënyrë ekskluzive, që qeveria ka shmangur takimin me Komisionin e Venecias.Qeveria ka shtyrë pa arsye të njohura deri tani, takimin me përfaqësuesit e Komisionit, në kuadër të përgatitjes së Opinionit për ndryshimet e njëanshme të Kushtetutës dhe Kodit Zgjedhor.


Kodi u miratua nga mazhoranca, pavarësisht apelit të fortë të Eurodeputetëve dhe BE-së, duke rrezikuar kështu çeljen e bisedimeve me BE-në.
Përfaqësuesit e Komisionit të Venecias, kanë vijuar ndërkohë sot, dhe do të kenë edhe nesër takime me Opozitën, Presidentin, KQZ-në dhe organizata të shoqërisë civile.Po ashtu, nesër në “Mapo” vjen suplementi i Ekonomisë dhe disa komente e analiza cilësore.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas