Sport

“Faraoni” i jep Romës “Parajsën”, por portieri i kthen në “Ferr”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:07 - 05/05/19 |
ro ot

Ndeshja delikate Genoa-Roma, mes presionit të tifozërisë vendase për të marrë rezultat dhe sidomos presionit të Atalantas që ka fituar ndaj Lazios, Roma merr frymë dhe e bën me Stephan El Shaarawy, që ka shënuar një gol me vlera super të mëdha në ekonominë Champions.


“Faraoni” i ka shënuar ish-ekipit të tij, Genoas.  Por, goli nuk ka zgjatur shumë dhe ka ardhur menjëherë ferri, pasi portieri Mirante bën dalje të pastudjuar duke e pësuar me kokë nga Romero. Megjithatë, në fund Mirante priti penallti deçizive dhe shpëtoi të paktën 1 pikë.


Dhe, duke menduar se Genoa javën tjetër shkon të luajë në Bergamo, ndaj Atalantas, situata është mëse e përkeqësuar. Prandelli rrezikon shumë stolin.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas