Aktualitet

Fatos Tushe kërkon lirinë: Vuaj nga zemra dhe diabeti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 21/07/21 |
mapo.al

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe i arrestuar për shpërdorim detyre dhe abuzim me tenderat, i është drejtuar sërish Apelit për të kërkuar lirinë në këmbim të garancisë pasurore, kësaj here me pretendimin se vuan nga disa sëmundje dhe e ka të pamundur të qëndrojë në qeli.


Sipas avokatit, i cili ka paraqitur pretendimet e Tushes, ai vuan prej vitesh nga sëmundje kardiake, diabet, gur në tëmth me kriza të vazhdueshme akute, alergji ndaj disa ushqimeve si dhe problemet me mushkërinë.


“Z. Tushe vuan prej vitesh nga sëmundje kardiake, diabet, gur në tëmth me kriza të vazhdueshme akute, nga mushkëria si dhe është alergjik/intolerant ndaj disa ushqimeve. Problemet shëndetësore të tij provohen nga të dhënat e pasqyruara në dokumentat e poshtëshënuara”, thuhet në shkresë.

Lexo edhe :  Akuzat/ Erjon Braçe: Të më hetojë SPAK, s'kam asnjë lidhje me tenderat
Fatos Tushe është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) bashkë me 10 persona të tjerë vartës të tij dhe biznesmenë.Pak ditë më parë Tushe u drejtua në Apel me një tjetër kërkesë për masë më të butë sigurie, pasi pretendon se për të nuk ka prova që e implikojnë atë në abuzimin me tenderin prej 240 milion lekësh, për rehabilitimin e kanalit vaditës.LEXO EDHE:

Arrestohet kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe

16


Etiketa: , , ,

Pas