Aktualitet

Fauci: Duhet tranzicion, nëse je vaksinuar s’ke pse mban maskë jashtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:43 - 13/05/21 |
mapo.al

Imunologu dhe këshilltari kryesor në Shtëpinë e Bardhë për shëndetësinë, Anthony Fauci ka kërkuar të bëhet një tranzicion për mbajtjen e maskës


Fauci thotë se nëse je vaksinuar nuk ke pse të mbash maskë në ambientet jashtë.


Ai thotë se maska mund të mbahet në një situatë ku ambienti është i mbushur me njerëz, por në çdo rast tjetër njerëzit e vaksinuar duhet të lënë mënjanë maskën.“Ne duhet ta bëjmë atë tranzicion. Nëse jeni të vaksinuar, nuk keni pse të mbani një maskë jashtë.Do të ishte një situatë shumë e pazakontë, nëse do të kalonit në një situatë krejtësisht të mbushur me njerëz ku njerëzit në thelb janë ngjitur njëri-tjetrit, atëherë ju mbani një maskë.Por çdo herë tjetër, nëse jeni vaksinuar dhe jeni jashtë, lini mënjanë maskën tuaj. Ju nuk keni pse ta vendosni atë. ”- tha Fauci.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas