Kryesore

Ferran Torres-Për këtë talent 20 vjeçar po flet gjithë bota


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:04 - 18/11/20 |
mapo.al

Për sulmuesin e Manchester City, Ferran Torres, nga mbrëmë po flet gjithë bota. Ai pati peshën kryesore në dërrmimin që Spanja i bëri mbrëmë Gjermanisë, në një prej humbjeve më të rënda në historinë e kombëtares së pancerave, 6 me 0.


Në fillim shënoi Alvaro Morata, më pas shpërtheu 20 vjecari me tre gola.


Pas këtij rezultati, me Spanjn dhe Francën do të bashkohet ose Belgjika a Danimarka nga Grupi A2, dhe, ose Italia, Holanda apo Polonia nga Grupi A1.Mbrëmë ishte një ndeshje që Spanja e dominoi nga fillimi deri në fund, me zotërimin e topit në 70 përqind të kohës, dhe me 23 gjuajtje në portë.
Por ishte Torres që rrëmbeu gjithë vemendjen, me lëvizjet e shpejta dhe inteligjente, duke krijuar bindjen se Manchester City ka bërë blerjen më të mirë në merkato, duke siguruar shërbimet e këtij talenti të ri me vetëm 20 milionë paund.

Lexo edhe :  Si ia doli të triumfonte demokracia gjermane


Me një teknikë ekselente dhe kontroll të pabesueshëm të topit, ai mposhti lehtësisht mbrojtjen gjermane dhe një portier si Manuel Neuer.

Fansat e ekipit të Guardiolës duhet të jenë të ekzaltuar për këtë performacnë të Torres, I cili zëvendësoi në skuadër Leroy Sane, që ishte krejt I padukshëm mbrëmë me gjermanët.

Kombëtarja gjermane ishte e pathyeshme deri tani, dhe në kontroll të Grupit A4.

Mbrëmë me Spanjën ata ishin në një kaos total, duke mos shenjuar asnjëherë portën, me gjithë përpjekjet e të riut, Serge Gnabry.

Me lojën e mbremshme, lindin shumë pikëpyetje për taktikat dhe ndryshimet në ekip që duhet të ndërmarrë Joachim Low.

Pas ndeshjes, ai është shprehur shkurt, se me të vërtetë nuk e kishte kuptuar se çfarë ndodhi.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas