Bota

Festa e veçantë e Pashkëve në Shtëpinë e Bardhë me Melania Trump

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:30 - 28/04/19 |
ro ot

Festën e Pashkës për besimtarët ortodoksë e uron edhe Ambasada Amerikane, në Tiranë. Në një postim në rjetin social “Facebook”, ambasada bën me dije se Zonja e Parë Melania Trump organizoi Gjuetinë vjetore të 141-të të Vezëve të Pashkëve në lëndinën jugore të Shtëpisë së Bardhë.


Postimi i plotë:


Gëzuar Pashkët nga të gjithë ne në Ambasadën Amerikane!


Për të festuar Pashkët, Zonja e Parë Melania Trump organizoi Gjuetinë vjetore të 141-të të Vezëve të Pashkëve në lëndinën jugore të Shtëpisë së Bardhë!


Gjuetia e Vezëve të Pashkëve në Shtëpinë e Bardhë, është një traditë që nuk njeh kohë dhe daton që në vitin 1878 nën administrimin e Presidentit Rutherford B. Hayes.

<
>
1 2 3 4 5 6


Etiketa: , , ,

Pas