Bota

Festat e fundvitit trokasin në SHBA, Melania na tregon dekorin e Shtëpisë së Bardhë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:20 - 28/11/18 |
mapo.al

Melania Trump ka hapur dyert e Shtëpisë të Bardhë për të treguar zbukurimet e festave të fundvitit. Tema e këtij viti i është dedikuar patriotizmit. Zonjë e Parë ka publikuar dekorin e festave të fundvitit në Shtepine e Bardhë, ku duket magjia e festave.


Dekori është konceptuar nga vetë Melania, e cila ka zgjedhur temën e këtij viti duke e quajtur “Thesaret amerikane”. E njohur për stilin e saj elegant, Melania e veshur me pallto te zeze dhe doreza lekure të kuqe tregon në videon e publikuar nga Shtëpia e Bardhë, detajet e zbukurimeve ekstravagante.


14 000 ornamente dhe 29 pemë të kuqe që përfaqësojnë patriotizmin janë vendosur në Cross Hall dhe Grand Foyer. Pjesë e dekorimit festiv është gjithashtu një shtëpi tradicionale, si dhe një pemë me një lartësi prej 5.5 metrash.


<
>
2319-1 3000-6 3500-11 4928-2 5113 5184 5281 5447 6257 6471 6524 6720 35003 44444 5184333 6657126-6436439-First_lady_Melania_Trump_unveiled_the_White_House_Christmas_them-a-15_1543386612011 6657870-6436439-One_of_the_smaller_trees_in_the_White_House_features_a_soccer_ba-a-24_1543386667758 6661178-6436439-The_official_White_House_Christmas_Tree_which_stands_at_just_und-a-20_1543386638124 6661190-6436439-The_tree_in_the_Red_Room_features_items_of_interest_to_children_-a-26_1543387244969 6661206-6436439-One_set_of_ornaments_pays_tribute_to_the_first_lady_s_Be_Best_ca-a-17_1543386628117 6661876-6436439-The_official_White_House_holiday_card_features_the_signatures_of-a-21_1543386655576 6727360-6436439-To_set_it_all_off_a_miniature_White_House_was_on_display_on_one_-a-82_1543378851378 6727366-6436439-Two_Christmas_trees_framed_a_fireplace_situated_below_a_mantle_t-a-74_1543378671326 35003434 3500343444 35004444444444444Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas