Aktualitet

Festë dhe dhunë para sfidës Shqipëri-Poloni (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 12/10/21 |
mapo.al

Ka nisur festa në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në Tiranë.


Tifozë të shumtë janë mbledhur në Bulevard për të festuar, në pritje të sfidës historike të kuqezinjve me Poloninë, që do të nisë në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania”.


Nuk kanë munguar as konfliktimet mes palëve, ku protagonistë janë bërë grupimi i ardhur nga Prishtina, të cilët kanë sulmuar disa polakë.Ndërkohë, tifozët kanë hedhur edhe shashka e kapsolla në rrugë, por menjëherë ka ndërhyrë një polic, i cili iu ka kërkuar të mos hedhin më.
<
div id=”sticky-video–placeholder”>

156


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas