Kronika

Festojnë Pavarësinë duke qëlluar, shqiptarët terrorizojnë banorët…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:42 - 30/11/18 |
mapo.al

Gëzimi për festën e Pavarësisë ka bërë që disa shqiptarë të terrorizojnë banorët e një lagjeje në Zalcburg të Austrisë.


14 meshkuj shqiptar, nga mosha 13 deri 28 vjeç, ishin mbledhur në një parkim me makina të mbuluara me flamuj kuqezi.


Sipas Krone, ata nisën të qëllojnë me pistoleta gazi, duke alarmuar banorët. Këta të fundit kanë njoftuar policinë.


Forcat e rendit thonë se kanë sekuestruar armët dhe kanë gjetur 26 gëzhoja.


Ndaj të rriturve është ngritur padi, të vegjlit janë paralajmëruar.


Etiketa: , , , , ,

Pas