ShowBizz

Festojnë përvjetorin, ja çfarë s’u pa nga dasma e Meghan dhe Harry-t               Publikuar në : 13:43 - 20/05/19 |
mapo.al

Meghan Markle dhe Princ Harry, të cilët u bënë prindër për të parën herë rreth dy javë më parë, kanë publikuar së fundmi fotografi bardhezi nga prapaskenat e dasmës së tyre mbretërore, për të përkujtuar 1 vjetorin e martesës.


Në to shihen detaje nga ceremonia që nuk janë parë asnjëherë nga publiku. Në postimin në rrjetin social “Instagram” është zbuluar edhe një detaj shumë interesant që lidhet me këngën e përzgjedhur nga Duka dhe Dukesha e Sussex. “This little light of mine” është kolona zanore që vetë çifti ka vënë në pritjen e veçantë për miqtë.

Kujtojmë se çifti mbretëror e kurorëzoi lidhjen e tyre të dashurisë në martesë në Saint George Chapel më 19 maj të vitit të kaluar në kështjellën Windsor. Dhe në po të njëjtin muaj të këtij viti, u bënë prindër të një djali të pagëzuar me emrin Archie. Vogëlushi është futur në historinë e monarkisë britanike si i pari që mbart gjak afro-amerikan.

View this post on Instagram

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton/Joe Short (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas