Aktualitet

Fevziu rrëfen historitë me politikanët: Bashës i kam dhënë mësim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:00 - 09/05/21 |
mapo.al

Blendi Fevziu, drejtues i emisionit të tij politik për rreth 24 vite që nga gushti i 1997-s, ka qenë dhe është shumë pranë ngjarjeve dhe figurave politike.


Liderët e politikës i ka njohur që në fillimet e veta dhe te “Dola te Ola” në News 24 rrëfeu disa nga momentet më të rëndësishme.


Blendi Fevziu si fillim e ka patur emisionin e tij politik në RTSH të quajtur “E diela debat” dhe teksa në studio u shfaq fotoja e parë e intervistës me Edi Ramën e cila është zhvilluar në atë televizion, ai kujtoi se kryeministri ndryshe nga gjithë të ftuarit e deri atëhershëm ishte i interesuar për pamjen dhe dekorin e studios, ndryshonte pozicionin e dritave që të reflektonin më mirë mbi të, ndërkohë që tani sipas tij ka ndryshuar dhe ka më tepër autoritet.

Lexo edhe :  Do e dekretojë qeverinë e re? Meta: Jam i detyruar të respektoj Kushtetutën


Kur gjatë programit u shfaq fotoja me kryedemokratin, Blendi zbuloi një fakt shumë interesant. Ai tha se Lulzim Bashën e ka patur nxënës, në gjimnazin “Sami Frashëri” i dhënë disa orë mësimi kur Blendi bënte stazhin si mësues.“Njëherë kam dashur ta nxjerr nga klasa, por mësuesja e letërsisë më tha se Basha ishte nga nxënësit shumë të mirë. Gjithmonë kam patur raporte të mira me të” tha ai.Presidentin Ilir Meta, Blendi Fevziu e ka njohur që kur ka qenë fëmijë pasi kanë qenë bashkëmoshatarë në shkollë. “Ka qenë bashkudhëtari im”, tha ai.

1


Etiketa: , , , ,

Pas