Aktualitet

Fidanë me kanabis gati për mbjellje, arrestohen 3 persona në Mallakastër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:55 - 27/05/20 |
mapo.al

Policia e Mallakastrës ka goditur një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia pasi tentuan të kultivonin fidanë me narkotikë në pyllin e fshatit Lofkënd.


”Shërbimet e Policisë Mallakastër, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e atyre personave që tentojnë të kultivojnë bimë narkotike, kanë konstatuar të kultivuara në pyllin e fshatit Lofkënd, disa fidanë narkotikë. Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër bënë arrestimin e shtetasve O. M., 30 vjeç, N. M., 24 vjeç dhe S. F., 30 vjeç, të tre banues në Patos’‘, thuhet në njoftimin e policisë.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Lexo edhe :  Alibeaj në Mallakastër, socialisti i zhgënjyer pret me gërshërë teserën e PS-së

1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas