Aktualitet

Fier, arrestohet pas 12 vitesh 47 vjeçari i dënuar për shfrytëzim prostitucioni
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:54 - 29/10/20 |
mapo.al

Shtetasi i shpallur në kërkim për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”, është kapur ditën e sotme nga policia e Fierit.


Albert Kurti, 47 vjeç, banues në Fier, i dënuar me 4 vjet e 11 muaj burg.


NJOFTIMI I PLOTENë vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Fier u bë ndalimi i shtetasit:


Albert Kurti, 47 vjeç, banues në Fier.


Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 03.04.2008, e ka dënuar me 4 vjet e 11 muaj burg, për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.


Etiketa: ,

Pas