Aktualitet

Fier/ Digjet makina në mes të rrugës, e pësojnë dhe makinat afër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:47 - 08/08/20 |
mapo.al

Në mbrëmien e sotme rreth orës 21:45 në qytetin e Fierit, në lagjen “Apollonia”, në ecje e sipër ka marë flakë mjeti tip “Audi”, në pronësi të shtetasit R. M., banues po në Fier, sipas një njoftimi të policisë.


Gjatë momentit të rënies së zjarrit, drejtuesi ka ndaluar mjetin në vend ku kanë qën të parkuara edhe 2 mjete të tjera të cilat si pasojë e përhapjes së zjarrit kanë marë flakë dhe janë djegur pjesërisht“, shkruhet në njoftimin e policisë.


Njoftimi i policisë:


Fier


Informacion paraprak

Sot rreth orës 21:45, në lagjen “Apollonia”, Fier, në ecje e sipër ka marë flakë mjeti tip “Audi”, në pronësi të shtetasit R. M., banues në Fier.

Gjatë momentit të rënies së zjarrit, drejtuesi ka ndaluar mjetin në vend ku kanë qën të parkuara edhe 2 mjete të tjera të cilat si pasojë e përhapjes së zjarrit kanë marë flakë dhe janë djegur pjesërisht.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka ardhur ai pasojë e një difekti në mjetin tip “Audi”.

Në vendngjarje ndodhen forcat e policisë dhe shërbimi zjarrfikës të cilët bën të mundur shuarjen e zjarrit.

Po punohet për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.


Etiketa: ,

Pas