Aktualitet

Fier/ Iu gjetën 8 kg kanabis në bagazhin e makinës, në pranga dy persona

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:22 - 27/06/20 |
mapo.al

Dy persona, 45 dhe 49 vjeç, kanë rënë në pranga, pasi gjatë kontrollit të policisë në automjetin me të cilin ata udhëtonin u gjetën 8 kg lëndë narkotike e dyshuar si kanabis sativa.


Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kallm i Madh, Fier, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.


G.D., 49 vjeç, banues në Roskovec, dhe E.V., 45 vjeç, banues në Kuçovë po lëviznin me një mjet tip “Ford”, ndërsa në bagazhin e automjetit kishin fshehur lëndën narkotike.


Njoftimi i policisë:


Fier

Vijojnë goditjet ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Finalizohet një tjetër operacion antidrogë, i koduar “Bridge”.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier.

Sekuestrohen 8 kg cannabis sativa.

Vihen në pranga 2 shtetas.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe pas informacioneve të marra në rrugë operative, Policia e Fierit zhvilloi operacionin antidrogë të koduar “Bridge”, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

G.D., 49 vjeç, banues në Roskovec.

E.V., 45 vjeç, banues në Kuçovë.

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, në fshatin Kallm i Madh, Fier, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Ford”, me drejtues shtetasin G. D. dhe pasagjer shtetasin E. V., në bagazhin e automjetit, shërbimet e Policisë kanë gjetur një sasi prej 8 kg lëndë narkotike e dyshuar canabis sativa.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale lënda narkotike, automjeti dhe pesë aparate celularë.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas