Aktualitet

Fier- Nuk iu bind urdhrit, arrestohet 51 vjeçari, drejtonte mjetin i dehur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 14/05/21 |
mapo.al

Shoferi 51-vjeçar, me inicialet  A. H., është arrestuar sot në flagrancë në qytetin e Fierit, pasi sipas një njoftimi të policisë reazultoi se drejtonte makinën në gjendje të dehur.


“Ky shtetas, duke drejtuar motomjetin tip “Volkswagen”, në vendin e quajtur “Kthesa e Patosit” nuk iu është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë së rendit publik për të ndaluar. Pas bërjes së testit të alkoolit rezultoi se ai drejtonte mjetin në gjendje të dehur”, shkuan policia.


Njoftimi i Policisë:FierNuk iu bind urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari që drejtonte mjetin në gjendje të dehur.Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. H., 51 vjeç, banues në Fier.

Lexo edhe :  Berisha: Rama do mbahet mend si kryeministri më i lig pas Enver Hoxhës

Ky shtetas, duke drejtuar motomjetin tip “Volkswagen”, në vendin e quajtur “Kthesa e Patosit” nuk iu është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë së rendit publik për të ndaluar. Pas bërjes së testit të alkoolit rezultoi se ai drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas