Kryesore

Franca fiton trofeun më të lavdishëm, ja kush është lojtari i ndeshjes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:08 - 15/07/18 |
mapo.al

Në “Luzhniki Stadium” të  Moskës u luajt finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë.


Me rezultatin 4-2 fiton Franca, e cila shpallet kampione e Botës në tokën ruse.


Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall nga FIFA Antoine Griezmann, i cili shënoi golin e dytë për Francën nga pika e bardhë.Image
1
Etiketa: , , ,

Pas