Aktualitet

Fillojnë reshjet e borës në Dardhë të Korçës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:10 - 21/11/20 |
mapo.al

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshjet e para të borës në juglindje te vendit më konkretisht në fshatin turistik të Dardhës.Rreshjet janë me intesitet të ulët ndërsa kanë nisur prej gati 1 ore dhe janë ende të pranishme në lartësi mbi 1200m.


Reshjet e pakëta do të përfshijnë fshatrat turistike, si Dardhën,Voskopojën dhë Qafë-Qarrin, ndërsa kontraktorët janë në gadishmëri për çdo situatë.
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas