Aktualitet

Finalja e boksit “zhvendoset” jashtë ringut, tifozët sherr me karrige














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:28 - 18/09/21 |
mapo.al

Sherr masiv në ndeshjen finale të kampionatit shqiptar të boksit të vlefshme për peshën 75 kg.






Pas duelit mes Alban Beqirit të Tiranës dhe Arjon Kajoshit të Vllaznisë, tifozë e boksierë të të dy ekipeve kane zbritur në parket duke u konfliktuar fizikisht.


Ndeshja u fitua nga Kajoshi i Vllaznisë, por tifozët, trajnerët dhe boksierët e Tiranës nuk ishin dakord me këtë rezultat duke bërë që përveçse në ring edhe në parket të plasë grushti.







Për momentin ndeshjet finale janë ndërprerë dhe ka ndërhyrë policia ndërsa situata vijon e tensionuar.



1




Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas