Aktualitet

Finalja e Euro2020, Anglia trondit Italinë, ishullorët në avantazh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:15 - 11/07/21 |
mapo.al

Anglia gjen golin e parë që në minutën e dytë në finalen e Euro 2020 me Italinë.


Një harkim nga Trippier dhe Luke Shaw ishte i vetëm në këndin tjetër të portës për ta futur topin në rrjetë.


Goli i ndeshjeshttps://twitter.com/mister_nartey/status/1414300484052131843?s=21Finalja Live***

Në stadiumin Wembley zhvillohet finalja e madhe e ‘Euro 2020’ ndërmjet Italisë dhe Anglisë.

Azzurrët kanë qenë tri herë në finale të Kampionateve Evropiane në të kaluarën (1968 – kampion; 2000 – nënkampion; 2012 – nënkampion) dhe kjo është finalja e katërt në të cilën marrin pjesë.

Tre Luanët bënë historinë në turneun e sivjetmë duke u kualifikuar për herë të parë në një finale të madhe të Kampionatit Evropian.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas