Aktualitet

Finalja e Euro2020, Italia gol me “dhunë”, 1:1 në Wembley kundër Anglisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:40 - 11/07/21 |
mapo.al

Italia gjen golin e barazimit në minutën e 67 pas një morie aksionesh dhe goditjesh në portën Pickford.


Është Bonucci ai i cili pas një rrëmuje në zonën angleze, çon topin në rrjetë, duke ekuilibruar shifrat pas golit të epërsisë nga Shaw në minutën e 2 të takimit.


Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e ishullorëve. Ndërsa në të dytën italianët ishin më kërkues, përpjekje të cilat u shpërblyen me golin e barazimit.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas