Sport

Finalja e Kupës, Juventus-Milan pa gola në pjesën e parë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:58 - 09/05/18 |
mapo.al

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e finales së Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit.


Edhe pse nuk munguan rastet për shënim nga të dyja ekipet 45 minutat e para nuk dhuruan asnjë gol.


Juventusi ishte disi më kërkues duke e vënë disa herë portierin e Milanit në provë, por edhe kuqezinjtë tentuan të krijojnë raste për shënim në portën e Buffon.Tashmë priten 45 minutat e dyta për të shpallur fituesin e në rast se nuk do të ketë asnjë gol, ndeshja do të shkojë në shtesë.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas