Aktualitet

Finalja e Kupës mes Vllaznisë dhe Skënderbeut, FSHF përcakton vendin dhe orën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:13 - 18/05/21 |
mapo.al

Më datë 30 maj, Skënderbeu dhe Vllaznia do të përballen në finalen e Kupës së Shqipërisë teksa ditën e sotme, FSHF ka përcaktuar edhe vendin e orarin e takimit.


Kështu, finalja do të luhet në Air Albania, impiantin e kryeqytetit, në orën 19:00.


Sipas shortit është përcaktuar se ekipi pritës do të jetë Skënderbeu, ndërsa Vllaznia do të konsiderohet mike.Për të mbërritur në finale, korçarët eliminuan Teutën në gjysmëfinale, teksa nga ana tjetër shkodranët fituan ndaj Laçit.Kujtojmë se Skënderbeu dhe Vllaznia ndeshen për herë të dytë në një finale Kupe, me herën e parë që ka qenë në vitin e largët 1965 dhe që ka përfunduar me fitoren e shkodranëve me rezultatin 1-0.1


Etiketa: ,

Pas