Sport

Finlanda mund Shqipërinë, kualifikueset e Europianit nisin me humbje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:49 - 02/09/19 |
ro ot

Sfida mes Kombëtares së Shipërisë për femra dhe asaj të Finlandës, nuk nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për shkak të motit të keq. Mirëpo edhe përfundimi nuk ishte pozitiv. Një humbje e thellë 3-0 për vajzat e drejtuara nga Vioresin Sinani.

Takimi nisi mirë për miqtë, të cilët gjetën fundin e rrjetës pas 10 minutash lojë. Ishte Sallstrom ajo që kaloi në avantazh finlandezet dhe po ajo i vendosi kapat takimit. Goli për 2-0 mban firmën e Kollanen.

Kombëtarja shqiptare bën pjesë në grupin E kualifikues së bashku me Skocinë, Portugalinë dhe Qipron. Kundërshtari i radhës për kuqezinjtë është Portugalia, e cila do të vizitojë Shqipërinë më 4 tetor.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas