Aktualitet

Firmoset marrëveshja për tërheqjen e Britanisë nga BE

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 09:10 - 24/01/20 |
mapo.al

Udhëheqësit e BE nënshkruajnë Marrveshjen e tërheqjes së Mbretërisë së Bashkuar nga blloku europian.


Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel njoftoi përmes një postimi në twitter se ka nenshkruar marrëveshjen së bashku me presidenten e Komisionit Europian, Von der Leyen.“Gjërat do të ndryshojnë në mënyrë të pashmangshme por do mbetemi miq. Ne fillojmë një kapitull të ri si partnerë dhe aleatë” shkruan Michel në Twitter.Etiketa:

Pas