Politika

Fishekzjarrët/ Lleshaj i përgjigjet Berishës: I ndaluan për siguri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:33 - 23/12/18 |
mapo.al

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas denoncimit të ish kryeministrit Sali Berisha, i cili u shpreh se fishekzjarrët janë ndaluar nga frika se mos studentët apo qytetarë të revoltuar gjuajnë Ramën.


Përmes një postimi në Twitter, Lleshaj thotë se ndalimi i lëndëve të rrezikshme piroteknike i shërben sigurisë publike dhe jetës njerëzore, ndërsa sipas tij festat nuk bëhen as me shpërthime as me armë.


Ndalimi i përdorimit të lëndëve të rrezikshme piroteknike është shërbim ndaj sigurisë publike dhe jetës njerëzore. Ithtarët e eksplozivëve duhet të kuptojnë se në vendet normale, festat nuk bëhen as me shpërthime as me armë”- shkruan Lleshaj.C250c7dc 6e5f 4905 9829 253f515dad55

 
1
Etiketa: , , , ,

Pas