Aktualitet

Fitoi zgjedhjet në PD-Basha falenderon demokratët: Mbështetje e jashtëzakonshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:43 - 14/06/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas fitores në garën për kryetar të PD. Basha ka shprehur falenderimet ndaj demokratëve, ndërsa e ka cilësuar mbështetjen e ofruar ndaj tij si të jashtëzakonshme.


Kreu i PD zotohet gjithashtu se do të bëjnë gjithçka që Shqipëria të fitojë. “Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme! Ajo është një shprehje e qartë e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit. Sëbashku do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë,” shkruan Basha.


Demokratët i besuan Lulzim Bashës mandatin e tretë në krye të partisë. Basha priu garën me 32 mijë e 882 vota, ndjekur nga Agron Shehaj me 6 mijë e 38, Edith Harxhi me 983 dhe Fatbardh Kadilli me 781 vota.Zgjedhjet në Partinë Demokrarike erdhën pas humbjes së zgjedhjeve parlamentare më 25 prill.

Lexo edhe :  Berisha i përgjigjet Kim: Mandatin nuk e dorëzoj, çfarë i kam kërkuar Bashës


<
>
0b53e488-c65f-4a91-8f7e-592be74c445c f0fbf537-da0d-4fb2-b052-97fce7f0b003
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas