Kryesore

Fitore e çmendur e Interit, përmbys furishëm në pjesën e dytë dhe i dërgon sinjal Realit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:41 - 22/11/20 |
mapo.al

Inter ka realizuar sot një fitore të çmendur në fushën e tij kundër Torinos. Për 65 minuta ishte në një humbje shokuese, ku miqtë kishin shënuar dy herë, në pjesën e parë. Furia nis kur në minutën e 64, Inter shënon golin e parë me Sanchez. Më pas Lukaku që barazon vetëm 3 minuta më tej. Lukaku sërish me penallti në minutën e 84, dhe e vulos në fund mrekullisht gjithçka, Lautaro.


Duhet thënë se kjo ishte një fitore që i shijon shumë interistëve dhe u jep kurajo për ballafaqimin e mesjavës për në Champions League kundër mbretëroreve të Rea Madrid.


Megjithë disfatën e thellë në pjesën e parë, Conte vendosi në pjesën e dytë të njëjtin ekip. Pak më vonë hodhi në fushë Lautaron që pranohet se bëri diferecën.Fitorja sot i dedikohet atij, Sanchez dhe Lukakut.
 1


Etiketa: , ,

Pas